O Koalicji

Koalicja na Rzecz Walki z Łuszczycą, ŁZS, AZS powstała w odpowiedzi

na potrzeby pacjentów oraz osób 
i organizacji związanych z tą chorobą.

Inspiracją do powołania Koalicji były poruszające wyznania pacjentów,

które nie mogły pozostawić nas obojętnymi:

Łukasz M. z Warszawy

Niestety, łuszczyca wszystko pokrzyżowała. Zamiast zostać sportowcem zostałem alkoholikiem, narkomanem, imitacją człowieka.

www.luszczyca.pl

Poznam kobietę, która cierpi na łuszczycę, abym mógł z nią żyć i która chciałaby być ze mną szczęśliwa tak jak ja z nią. Wiem, że chorzy na tę chorobę czują się wykluczeni społecznie ponieważ nie mogą żyć normalnym tokiem życia jak inni. … Może ja myślę źle, ale dwoje chorych na tę chorobę lepiej się zrozumie. Chciałbym poznać kobietę, o którą bym dbał i kochał a ona mogłaby być ze mną szczęśliwa.

www.luszczyca.pl

Zakończyłem właśnie małżeństwo z osobą zdrową i wiem ile musiała ponieść wyrzeczeń związanych z moją łuszczycą. W pewnym momencie coś w niej pękło i przestało jej zależeć. Nie chcę drugi raz przez to przechodzić. Nie chcę również wiązać się z kimś zdrowym na zasadzie „lepszy rydz niż nic”, tylko dlatego, bo był gotów zaakceptować łuszczycę. … Na dzień dzisiejszy nie szukam żony, nie szukam nawet kochanki, szukam bratniej duszy,  z którą można pogadać, wyskoczyć na miasto w weekendową noc, pośmiać się, powygłupiać, po prostu żyć.

Share This