Działania

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w sobotę lipca – 1 lipca 2017 roku odbędą się pierwsze w Polsce Targi AtoPsoriaDerm. Pomysłodawcą i inicjatorem tego niezwykłego projektu jest Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycą. Współorganizatorem są Targi Kielce a Koalicja na Rzecz Walki z Łuszczycą jest Partnerem AtoPsoriaDerm.

http://targikielce.pl/pl/atopsoriaderm.htm.

Targi dedykowane są pacjentom z łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry z całego kraju.

Wstęp jest bezpłatny – wymagana jest rejestracja na stronie wydarzenia: http://targikielce.pl/pl/targi-dla-pacjentow-z-luszczyca-i-atopowym-zapaleniem-skory,13438/rejestracja-uczestnikow-wydarzenia,14003.htm

27 października 2016 r.

Konferencja prasowa z okazji Światowego Dnia Łuszczycy, powołanie Koalicji na rzecz Walki z Łuszczycą

Komunikat prasowy z dnia
27 października 2016 r.

„W cieniu piękna” – kampania społeczno-edukacyjna

27 października 2016 roku w Warszawie, zainaugurowana została kampania społeczno-edukacyjna pod hasłem „W cieniu piękna”. Kampania ma na celu edukację społeczeństwa na temat łuszczycy, obalanie stereotypów i mitów oraz walkę ze stygmatyzacją pacjentów zmagających się z tą chorobą. Przekaz kampanii w sposób szczególny podkreśla, że łuszczyca nie jest zaraźliwa a zachorować na nią może każdy z nas bez względu na wiek, płeć, wykształcenie czy miejsce zamieszkania. Łuszczyca to choroba duszy i ciała, to choroba ogólnoustrojowa, którą można jedynie zaleczyć.

W ramach kampanii „W cieniu piękna” powstał film edukacyjny pt.: „Zwyczajne życie z łuszczycą”. Zorganizowane zostało śniadanie prasowe, podczas którego dziennikarze mogli porozmawiać bezpośrednio z obecnymi na spotkaniu bohaterami filmu. Efektem dyskusji z lekarzem oraz pacjentami są liczne publikacje w mediach elektronicznych (radio, TV), w prasie i Internecie.

Działania w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „W cieniu piękna” zbiegły się z obchodami Światowego Dnia Łuszczycy, który co roku obchodzony jest 29 października. Z tej okazji przedstawiciele Koalicji na Rzecz Walki z Łuszczycą uczestniczyli również w spotkaniach z organizacjami pacjentów m. in. w Olsztynie i Kielcach, podczas których dyskutowano nad sytuacją chorych na łuszczycę w Polsce.

Wśród Partnerów wspierających działania Koalicji na Rzecz Walki z Łuszczycą są m. in.: Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę „Psoriasis”, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę, Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Łuszczycę i ŁZS oraz Radio Klinika i Health&Beauty. Deklarację wsparcia podpisało już znakomite grono pacjentów i lekarzy.

Sponsorami Kampanii społeczno-edukacyjnej „W cieniu piękna” są:

Share This